EN
Still Life, Martial Mouroux
Martwa natura, Daniel Botton

Kroki 2018 / Still Life
Agata Maszkiewicz (Francja / Polska)

60 min.

Still life (Martwa natura) to spektakl, który skupia się na relacji człowieka z codziennymi przedmiotami i naturą. W godzinnym wywiadzie / performansie Agata Maszkiewicz wraz z Vincentem Tirmarche przywołują do życia wypowiedzi Alexa, Jenny, Marco i Emmy na temat ich najbliższego otoczenia, natury rzeczy oraz śmierci. Na scenie, unikając fizycznej obecności przedmiotów, tancerka poprzez ruch stara się odnieść do pytań postawionych swoim rozmówcom.

Angażując swoje ciało artystka bada granice między trwaniem a przemijaniem, bezruchem a zamieraniem, stawaniem się a przepoczwarzaniem zwodząc przy tym zmysły publiczności, ich poczucie czasu i przestrzeni. W efekcie kolażowa kompozycja tańca, światła, kostiumów oraz projekcji wideo staje się Martwą Naturą per se.

  • Data → 15 maja (wtorek) 
  • Godzina → 20.00
  • Miejsce →  Małopolski Ogród Sztuki (Duża Scena), ul.Rajska 12
  • Bilety → normalny: 30 zł / ulgowy 20 zł 

Po spektaklu zapraszamy na rozmowę z artystami w sali Ingardena.


Pomysł/choreografia/taniec: Agata Maszkiewicz
Wideo: Henri Emmanuel Doublier
Kostiumy: Sofie Durnez
Muzyka: Wouh Nicolas Jaar, Gosh Jamie XX
Muzyka oryginalna: Goneril & Coccon/Christophe Demarthe; remiks Vincent Tirmarche
Reżyseria dźwięku: Goneril
Produkcja: Teatr L’Avant-Scène Cognac, Francja
Koprodukcja: Maison de la Culture Amiens/Francja, Art Stations Foundation, Poznań
Rezydencja: BUDA Art Center Kortrijk/Belgia; przy dofinansowaniu Ministerstwa Kultury – DRAC Nouvelle-Aquitaine/Francja oraz wsparciu kolektywu SUPERAMAS
Premiera: 12&13 października 2017, festiwal Konfrontacje Teatralne, Lublin


Agata Maszkiewicz - choreografka i performerka. Absolwentka Institute of Dance Arts w Linz oraz ex.er.ce. w Centrum Choreograficznym w Montpellier (pod kierownictwem Xavier le Roy i Mathilde Monnier). Stypendystka Dance Web 2006. Uczestniczka europejskich programów Modul Dance (2012) oraz Identity.move! (2013/2014). Od 2017 zrzeszona artystka teatru l’Avant Scene w Cognac. Regularnie pracuje z Art Stations Foundation w Poznaniu. Obok własnej pracy choreograficznej, tworzy z innymi artystami m.in. z kolektywem Superamas, a także z reżyserką teatralną Weroniką Szczawińską i Agnieszką Jakimiak. Jej prace były pokazywane na wielu festiwalach w Polsce oraz w Europie.
www.agatamaszkiewicz.com

Vincent Tirmarche - urodzony w 1965, pracuje głównie w Austrii, Belgii oraz Francji. Między 1986 a 1989 studiował na wydziale Kino i Literatura na uniwersytecie Jussieu PARIS 7 oraz w 2002 na wydziale Digital Arts w l'Ecole Supérieur de l'Image, Angoulème we Francji. Twórca filmowy, muzyk oraz performer. Od 1988 pracował nad wieloma produkcjami teatralnymi we Francji. Od 2000 jest członkiem francusko/belgijsko/austriackiego kolektywu SUPERAMAS. Pracuje z Agatą regularnie jako dramaturg oraz twórca wideo od jej pierwszego solo POLSKA.

VI Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego KROKI 2018

Tegoroczna edycja festiwalu KROKI odbywa się od 11 do 20 maja pod hasłem "Dialogujący". Po zeszłorocznej edycji, koncentrującej się na konflikcie, tyleż intymnym, co politycznym, tym razem stawiamy na dialog – dialog między osobami, między społecznościami, między tradycjami. Poprzednio postulowaliśmy jasną polaryzację stanowisk, teraz zapraszamy do otwarcia się na innych, na odmienność, zachęcamy do uwolnienia dobrej woli i pozytywnej energii.

Więcej o Festiwalu KROKI 2018

Program Festiwalu (PDF)

Czytaj wszystko

Projekt jest finansowany ze środków MKiDN