EN
Smok! w reż. Jakuba Roszkowskiego, fot. Michał Ramus © Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie

Materia. Okiem smoka

Data →  2 grudnia 2019
Godz. → 12:00
Wstęp → 25 zł
Limit osób → 10
Miejsce → Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, pl. Św. Ducha 1

Jak wzniecić w teatrze „pożar”, nie rozpalając prawdziwego ognia? Jakich użyć środków, żeby sceniczny ogień faktycznie „parzył” widzów? Czy pokazanie niszczącej siły żywiołów jest w teatrze w ogóle możliwe, czy może być wyłącznie umowne? W jaki sposób budować scenografię do spektakli, w których jednym z głównych elementów fabuły jest dekonstrukcja przestrzeni?

WARSZTATY POPROWADZI:

  • Mirek Kaczmarek – scenograf

Mirek Kaczmarek – absolwent Wydziału Komunikacji Wizualnej poznańskiej ASP. Scenograf, kostiumograf, artysta multimedialny, reżyser świateł. Od debiutu w 2001 roku stworzył oprawę wizualną do ponad 100 spektakli teatralnych. Często pracuje z Janem Klatą, Marcinem Liberem czy Wiktorem Rubinem. Autor polskiego pawilonu na 11. Quadriennale Scenografii i Architektury Teatralnej w Pradze (2007). Wykładowca technik multimedialnych na Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie.

Czytaj wszystko

Smok!

Tekst i reżyseria: Jakub Roszkowski

Premiera: 04.11.2019

Spektakl

Teatr im. Juliusza Słowackiego - Duża Scena

Najbliższe terminy

90 minut
> 7 EN UKR

Zafascynowani światami z Hobbita, Harrego Pottera czy Gry o tron zapominamy o naszej rodzimej mitologii: o naszych prasłowiańskich bogach, bohaterach i bestiach. Żyją oni w naszej świadomości najczęściej tylko w zinfantylizowanej, odpustowej formie. A gdyby spróbować faktycznie wybrać się do tamtego świata?