EN

Materia. Wojna polsko-ruska w świetle reflektorów

Data → 27 listopada 2019
Godz. → 12:00
Wstęp → 25 zł
Limit osób → 10
Miejsce → Małopolski Ogród Sztuki, ul. Rajska 12

Jaką rolę odgrywa w teatrze światło? Kto zajmuje się jego reżyserią i realizacją? Czym jest sztankiet, dimmer, sunstrip, hazer, obwód DMX512 i inteligentna lampa? W jaki sposób buduje się świetlne obrazy i tajemnicze półcienie? Uczestnicy warsztatów poznają odpowiedź na te i wiele innych pytań.

Będą też mogli osobiście zobaczyć, w jaki sposób „reżyserowane” jest światło w spektaklu „Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną”.

WARSZTATY POPROWADZĄ:

  • Marcin Chlanda – scenograf
  • Filip Marszałek – specjalista oświetlenia

Marcin Chlanda – scenograf i reżyser światła. Projektował i współtworzył scenografię m.in. do spektakli Piotra Jędrzejasa, Iwana Wyrypajewa, Krzysztofa Warlikowskiego i Pawła Świątka. Współtworzył wystawę „Według Wyspiańskiego” w warszawskim Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w 2007 r. W Teatrze im. Juliusza Słowackiego stworzył scenografię i był reżyserem świateł do spektakli „Dzieje upadków” (2016), „Szklane paciorki. Gra. Rozpoznanie” (2017) oraz „Bolesława Śmiałego” (2017).

Czytaj wszystko

Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną

Reżyseria: Paweł Świątek

Premiera: 02.03.2019

Spektakl

Scena MOS - Scena MOS

90 minut
> 18 EN UKR

 

Ta zionąca seksizmem i zwykłym chamstwem książka przez 17 lat od pierwszego wydania zdążyła się już zestarzeć i nieoczekiwanie stać aktualna na nowo. W dobie wychodzących spod ziemi demonów nacjonalizmu Wojna polsko-ruska Doroty Masłowskiej nabiera porażającego, jadowitego blasku.