EN
image/svg+xml
Smok! w reż. Jakuba Roszkowskiego, fot. Michał Ramus © Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie

Od kulis. Oglądanie spektaklu „Smok”
Warsztaty za sceną

  Najbliższe terminy

  Data → 9 października 2019
  Godz. → 12:00
  Wstęp → 25 zł
  Limit osób → 4
  Miejsce → Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, pl. Św. Ducha 1

  IX wiek. Początki państwa polskiego. Na królewskim tronie w Krakowie zasiada woj Krak. W sprawowaniu władzy pomagają mu dzieci: Lech, Krak i Wanda. Wszystko układa się dobrze do czasu, kiedy do świętego gaju wkraczają drwale, aby wykarczować drzewa i zrobić miejsce pod pola uprawne. Wtedy nad Krakowem pojawia się smok…

  Premiera spektaklu odbyła się na Wawelu. Obecnie można go zobaczyć na dużej scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego. Jak wygląda proces jego realizacji? Uczestnicy warsztatów będą mieli niepowtarzalną okazję zobaczenia, jak wygląda „Smok” od teatralnej „kuchni”, obserwując pracę aktorów, inspicjenta, charakteryzatorek i garderobianych podczas trwania spektaklu. To wyjątkowe wydarzenie, z którego mogą skorzystać jedynie cztery osoby.

  Czytaj wszystko

  Smok!

  Tekst i reżyseria: Jakub Roszkowski

  Premiera: 04.10.2019

  Spektakl

  Teatr im. Juliusza Słowackiego - Duża Scena

  Najbliższe terminy
  < 15 EN

  UWAGA

  5 października 2019 r. - godz. 17.00 spektakl odbędzie się z tłumaczeniem na Polski Język Migowy.
  6 grudnia 2019 r. - godz. 10.00 i 18.00 spektakl odbędzie się z tłumaczeniem na Polski Język Migowy, audiodeskrypcją i napisami. 

  Zafascynowani światami z Hobbita, Harrego Pottera czy Gry o tron zapominamy o naszej rodzimej mitologii: o naszych prasłowiańskich bogach, bohaterach i bestiach. Żyją oni w naszej świadomości najczęściej tylko w zinfantylizowanej, odpustowej formie. A gdyby spróbować faktycznie wybrać się do tamtego świata?