EN
Smok! w reż. Jakuba Roszkowskiego, fot. Michał Ramus © Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie

Od kulis. Oglądanie spektaklu „Smok”
Warsztaty za sceną

Data → 9 października 2019
Godz. → 12:00
Wstęp → 25 zł
Limit osób → 4
Miejsce → Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, pl. Św. Ducha 1

IX wiek. Początki państwa polskiego. Na królewskim tronie w Krakowie zasiada woj Krak. W sprawowaniu władzy pomagają mu dzieci: Lech, Krak i Wanda. Wszystko układa się dobrze do czasu, kiedy do świętego gaju wkraczają drwale, aby wykarczować drzewa i zrobić miejsce pod pola uprawne. Wtedy nad Krakowem pojawia się smok…

Premiera spektaklu odbyła się na Wawelu. Obecnie można go zobaczyć na dużej scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego. Jak wygląda proces jego realizacji? Uczestnicy warsztatów będą mieli niepowtarzalną okazję zobaczenia, jak wygląda „Smok” od teatralnej „kuchni”, obserwując pracę aktorów, inspicjenta, charakteryzatorek i garderobianych podczas trwania spektaklu. To wyjątkowe wydarzenie, z którego mogą skorzystać jedynie cztery osoby.

Czytaj wszystko

Smok!

Tekst i reżyseria: Jakub Roszkowski

Premiera: 04.11.2019

Spektakl

Teatr im. Juliusza Słowackiego - Duża Scena

Najbliższe terminy

90 minut
> 7 EN UKR

Zafascynowani światami z Hobbita, Harrego Pottera czy Gry o tron zapominamy o naszej rodzimej mitologii: o naszych prasłowiańskich bogach, bohaterach i bestiach. Żyją oni w naszej świadomości najczęściej tylko w zinfantylizowanej, odpustowej formie. A gdyby spróbować faktycznie wybrać się do tamtego świata?