EN
Grafika w układzie przenikających się kolorów. Od góry na większej połowie grafiki jest kolor żółty, który przechodzi w kolor różowy, a następnie u dołu jest fioletowy. W dolnej części głowa małpy w kolorze fioletowo czarnym, jej gałki oczne są różowe, jak środkowe tło grafiki.

Sztuka myślenia. Zatrzymać apokalipsę

Termin → 30 października, godz. 19:00
Koncepcja spotkania i prowadzenie: Piotr Augustyniak i Bartosz Szydłowski
Miejsce → scena MOS / Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie
Gość i przewodnik po myśli Girarda → Michał ŁuczewskiJeden z najważniejszych myślicieli współczesnych, René Girard, twierdzi, że apokalipsa to nie katastrofa, która kiedyś spadnie na ludzkość, ale podstawowa prawda o ludzkim świecie, a zarazem akt finałowy naszych dziejów. Zdaniem Girarda, jesteśmy dziś tego świadkami. Ludzki świat się kończy. Apokalipsa zaczęła się. Najbliższą Sztukę Myślenia poświęcimy pytaniu o możliwość jej zatrzymania. Czy jako ludzie mamy w sobie potencjał, aby tego dokonać?

Spotkanie rozpoczyna nowy sezon Sztuki Myślenia, w ramach którego chcemy pytać o człowieka i drzemiący w nim potencjał przełamania kryzysu cywilizacyjnego oraz budowy nowego, lepszego świata.

Czytaj wszystko
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.