EN

Warsztat Ożywiania Obrazów (22-24.07.22)
3 - dniowe

  • Dom Rzemiosł Teatralnych - Sala prób i warsztatów
  • Zakup biletu upoważnia do uczestnictwa w 3 dniach warsztatów: 22 lipca: 18.00-21.00, 23 lipca: 11.00-14.00, 24 lipca: 11.00-14.00.

1.       Co to za warsztat?

Jest to warsztat improwizacyjny. Poprzez ożywianie obrazu prowadząca rozumie wczucie się w postać widniejącą na zdjęciu lub dziele sztuki i ożywienie jej w rzeczywistości za pomocą różnych technik aktorskich. Warsztat nauczy czerpać inspiracje z dzieł sztuki w tworzeniu postaci. Nauczy też tworzenia historii na podstawie czyjegoś wizerunku. Będzie to praca nad uważnością i nad spojrzeniem wgłąb kogoś zamiast zatrzymywania się na powierzchownym wizerunku i stereotypach.

2.       Kto go prowadzi:

Olena Shaparenko jest aktorką, reżyserką, profesorką Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu Teatru, Kina i Telewizji Im. I. K. Karpenki-Karego. Prowadzi zajęcia z technik aktorskich ze studentami. Jako aktorka pracowała w różnych teatrach ukraińskich i grała w filmach. Jako reżyser wyreżyserowała spektakle na podstawie tekstów współczesnych dramaturgów: Lidi Czupis, Oleny Klimenko, Olega Mikołajczuka, Jarosława Weryszczeka, Liny Kostenko, a także Sławomira Mrożka „Strip-tease”, Ionesco. Brała również udział w naukowym projekcie o Tadeuszu Kantorze i Łesie Kurbasie w Narodowym Centrum Teatru im. Łesia Kurbasa w Kijowie. Dostała wraz z zespołem aktorskim nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Monodramu na Litwie za najlepszy spektakl. Obecnie jest rezydentką Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, gdzie przygotowuje warsztaty, czytania performatywne i inne projekty.

3.       Dla kogo: wszystkie osoby od 17 do 50 lat, grupa może liczyć 10-15 osób.

4.       Jak należy się przygotować: strój wygodny, niekrępujący ruchów, sportowy; zdjęcia/obrazy osób (od portretu po zdjęcie grupowe), które Was interesują i chcielibyście nad nimi popracować

5.       Gdzie: Dom Rzemiosł Teatralnych, ul Radziwiłłowska 3, Kraków

6.       Kiedy (warsztat trwający 3 dni):

22 lipca: 18.00-21.00

23 lipca: 11.00-14.00

24 lipca: 11.00-14.00

7.       Cena: 10 zł (za 3 dni)

Czytaj wszystko

Projekt zorganizowany w ramach Programu Rezydencji Artystycznych Białoruś. Ukraina Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.

“Rezydencje Artystyczne. Białoruś i Ukraina”.