EN
fot. Michał Ramus © Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie

Od kulis. Oglądanie spektaklu „Imię Róży”
Warsztaty za sceną

Data → 26 listopada 2019
Godz. → 18:00
Wstęp → 25 zł
Grupa docelowa → licealiści, studenci i miłośnicy teatru
Limit osób → 4
Miejsce → Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, pl. Św. Ducha 1

Spektakl „Imię róży” w reżyserii Radosława Rychcika jest adaptacją głośnej powieści Umberto Eco. Akcja dzieje się w średniowiecznym opactwie benedyktyńskim w północnych Włoszech. Osią fabularną sztuki jest kryminalna intryga, a kluczem do jej rozwikłania jest tajemnicza księga. Widzowie spektaklu poznają historie zakazanych miłości: do kobiety, książek, mądrości, wiedzy i miłości braterskiej.

Będą świadkami procesu prowadzonego przez inkwizycję i pożaru opactwa. Co się w tym samym czasie dzieje za kulisami? Jak wygląda proces przygotowania i realizacji spektaklu od teatralnej „kuchni”? Uczestnicy warsztatów będą mieli niepowtarzalną okazję, przyjrzenia się z bliska pracy inspicjenta, charakteryzatorek, garderobianych, realizatorów światła, dźwięku i wideo. Ludzi, których nie widać na scenie, ale bez ich pracy nie mogłoby się odbyć żadne przedstawienie.

Czytaj wszystko

Imię Róży

Reżyseria: Radosław Rychcik

Premiera: 01.02.2019

Spektakl

Teatr im. Juliusza Słowackiego - Duża Scena

Najbliższe terminy

160 minut
> 15 EN UKR

Wielkie powieści na Scenie Teatru Słowackiego! Imię róży - arcyksiążkę lat osiemdziesiątych wyreżyserował  Radosław Rychcik znany z zaskakujących, oryginalnych odczytań polskiej klasyki. Umberto Eco – pisząc o powodach napisania powieści - wyznaje, że miał ochotę otruć mnicha i o tym opowiedzieć.