EN
fot. Michał Ramus © Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie

Rzeczy teatralne. Jak oswoić smoka
Warsztaty w pracowni modelatorskiej

Data → 5 października 2019
Godz. → 10:00
Wstęp → 15 zł
Grupa docelowa → dzieci i młodzież
Limit osób → 10
Miejsce → Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, pl. Św. Ducha 1

Spektakl „Smok” w reżyserii Jakuba Roszkowskiego jest opowieścią o czasach króla Kraka, który – jak głosi legenda – żył w IX wieku, zasiadał na tronie w Krakowie i musiał się zmierzyć z ziejącym ogniem smokiem. Teatralny smok został wykonany w pracowni sceno-technicznej.

Ma 6 metrów długości, 3 metry szerokości i niczego dotąd nie spalił. Podstawą do jego wykonania był odlew żywiczny w kształcie dinozaura, a konkretnie tyranozaura. Swoimi butaforskimi sposobami rzemieślnicy przerobili go na smoka, zmieniając mu paszczę, malując korpus, dorabiając kolce i dodatkowe pazury. Jak wyglądał proces tworzenia smoka od szkicu na papierze do „bestii” o gigantycznych rozmiarach? Uczestnicy warsztatów będą mogli osobiście się o tym przekonać.

WARSZTATY POPROWADZĄ:

  • Łukasz Pipczyński – malarz, modelator
  • Łukasz Bułas – kierownik działu technicznego

Czytaj wszystko

Smok!

Tekst i reżyseria: Jakub Roszkowski

Premiera: 04.11.2019

Spektakl

Teatr im. Juliusza Słowackiego - Duża Scena

Najbliższe terminy

90 minut
> 7 EN UKR

Zafascynowani światami z Hobbita, Harrego Pottera czy Gry o tron zapominamy o naszej rodzimej mitologii: o naszych prasłowiańskich bogach, bohaterach i bestiach. Żyją oni w naszej świadomości najczęściej tylko w zinfantylizowanej, odpustowej formie. A gdyby spróbować faktycznie wybrać się do tamtego świata?