EN
image/svg+xml
© Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie

Warsztaty: Część i całość. Marek Braun
w ramach cyklu edukacyjnego: MYŚLĄCA RĘKA 2018

  Data → 21.11.2018 r.
  Start → godz. 10.00-16.00

  Całość i część, ich wzajemne relacje. Kwestia bardzo poważna, ale wymagająca śmiertelnie poważnego podejścia. Czy części kształtują całość czy całość decyduje o poszczególnych częściach? W jaki sposób rodzi się fenomen odbierany przez naszą percepcję, jako pewna całość? Przestrzeń, światło, obiekty, ruch, człowiek, dźwięk, obraz. Przestrzeń zastana, badana, budowana, fizyczna, wyobrażona i odbierana zmysłami. Przestrzeń kreowana zarówno przez ograniczenia, jak i możliwości. Rzeczywistość powstająca w konkretnych okolicznościach tu i teraz, a jednak będąca trochę „tam”, z pomocą tradycyjnych teatralnych środków i przy wykorzystaniu nowych technologii, usytuowana między realnością a wirtualnością.  Uczestnicy warsztatów wspierani przez scenografa, specjalistów od multimediów i kompozytora zmierza się z wyzwaniem, jakim niewątpliwie jest kreowanie i definiowanie na nowo przestrzeni i rzeczywistości między fizyczną obecnością a pozorem i fikcją.

  Marek Braun. Wybitny scenograf  teatralny i telewizyjny współpracujący z wieloma polskimi

  teatrami  i reżyserami. Wykładowca krakowskiej ASP. Doświadczenie i poczucie humoru zabarwione cynizmem. Laureat wielu nagród i wyróżnień. W repertuarze Teatru Słowackiego znajdują się obecnie dwa przedstawienia, do których scenografię stworzył Marek Braun: „Zagraj to jeszcze raz, Sam” w reżyserii Krzysztofa Babickiego (2016) i „Zemsta” w reżyserii Anny Augustynowicz (2017).

  Aleksander Brzeziński. Kompozytor, pianista, kierownik muzyczny. Autor muzyki do spektakli teatralnych, filmów dokumentalnych i piosenek. Współpracuje z wieloma teatrami w całej Polsce.

  Karolina Baniowska z pracowni Mediów i Scenografii w Przestrzeni Publicznej, kobieta, która zachowuje stoicki spokój, weteranka wielu niekonwencjonalnych działań i akcji poza murami uczelni.

  Wojciech Kapela z pracowni Intermediów Katedry Projektowania Przestrzeni Ekspozycyjnych i Multimedialnych, specjalista od multimediów realizujący projekty, teatralne, ekspozycyjne i artystyczne. Doświadczenie, umiejętność sprostania nowym wyzwaniom, kreatywność i profesjonalizm są jego atutami. Ostatnio odznaczony.

  Czytaj wszystko

  Zemsta

  Reżyseria: Anna Augustynowicz

  Premiera: 06.10.2017

  Spektakl

  Teatr im. Juliusza Słowackiego - Duża Scena

  Najbliższe terminy
  85 min
  < 15 EN

  wersja angielska >

  Anna Augustynowicz, jedna z najważniejszych polskich reżyserek, wystawia Zemstę – jeden z najważniejszych polskich dramatów! Komedia Fredry dzieje się w momencie budowaniu muru.