EN
Stanisław Wyspiański, "Autoportret", 1902

KONCERT WOLNOŚCI
"WYSPIAŃSKI. KONCERT"

Zobacz wszystkich
  • Teatr im. Juliusza Słowackiego - Duża Scena
  • Premiera: 19.10.2018
  • Zespół muzyczny w składzie: Małgorzata Sopel, Teresa Rusek, Elżbieta Zarębska, Grzegorz Bąk, Karol Kędzior, Jarosław Murzyn, Michał Peiker, Dawid Sulej Rudnicki, Jakub Sztencel. W spektaklu wykorzystano muzykę ludową.

19 października br. pierwsza premiera sezonu, otwarcie z Mistrzem S. Wyspiańskim i wybranymi fragmentami z jego utworów, m.in. „Weselem”, „Wyzwoleniem”, „Akropolis”, „Powrotem Odysa” i „Studium o Hamlecie” w oprawie muzycznej Stanisława Radwana, Zygmunta Koniecznego i Dawida Suleja Rudnickiego, na podstawie scenariusza Ewy Kaim i Włodzimierza Szturca, w reżyserii Ewy Kaim.

W koncercie wykorzystano utwory Wojciecha Kilara. 

Koncert organizowany jest w związku z 100-leciem odzyskania niepodległości przez Polskę oraz jubileuszem 125-lecia teatru w ramach programu „Małopolska. Moja Wolność”.

Mały Staś zabierze nas w podróż po brzmieniach i obrazach dramatycznych Wyspiańskiego. Dziecięca wyobraźnia otworzy przed nami świat wyobraźni dojrzałego już autora. Wydobędzie tony mocne, społecznie zaangażowane, jak i te głęboko intymne.

Każdy Koncert poprzedzi prezentacja kurtyny Wyspiańskiego, która została namalowana przez zespół pod kierunkiem Tadeusza Bystrzaka. Fundatorem kurtyny jest Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego.

 

Patronat Honorowy Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy.

Czytaj wszystko

"Małopolska. Moja Wolność" to całoroczny program Województwa Małopolskiego związany z 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości.

To działania dla nas i naszych sąsiadów: radosne, twórcze, angażujące, odkrywcze i solidarne świętowanie wolności, które inspiruje, buduje wspólnotę i budzi dumę, ponieważ kochamy i rozumiemy wolność, czerpiąc z przeszłości dla przyszłości.

"Znachor" w Opolu 1989 1989 / spektakl w Gdańsku 1989 / spektakl w Poznaniu 1989 / spektakl w Toruniu 1989 / spektakl w Warszawie 1989 / transmisja live Act of Killing Act of Killing Agamemnon Berek, czyli upiór w moherze Bóg, ja i pieniądze Botticelli Chory z urojenia Debil Debil / spektakl w Grudziądzu Dobrze się kłamie Dwoje na huśtawce Dziady Dziady Goło i wesoło Hamlet IMPRO KRK IMPRO KRK Kobieta i życie Kobieta i życie Kto się boi Virginii Woolf? Kwiat paproci Lalka Lepper. Będziemy wisieć albo siedzieć Lepper. Będziemy wisieć albo siedzieć / spektakl w Gdańsku Lepper. Będziemy wisieć albo siedzieć / spektakl w Kaliszu Ludzie inteligentni Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus My Baby, czyli rodzinny biznes Nerwica Natręctw Niespodziewany powrót Noc Teatrów - Pani Bovary. Możliwa historia Noc Teatrów - Smok! Nowy Jork. Prohibicja O dwóch doktorach i jednej pacjentce O mało co... Opowieść wigilijna Pani Bovary. Możliwa historia Pani Pylińska i sekret Chopina Państwo / Der Staat Państwo / Der Staat - spektakl w Łodzi Państwo / Der Staat - spektakl w NTM Nationaltheater Mannheim POMOC DOMOWA Porwanie - Nowa komedia Artura Barcisia Prawda Proszę Państwa, Wyspiański umiera Rabacja Romeo i Julia Romeo i Julia / spektakl w Gdańsku Romeo i Julia / spektakl w Qinhuangdao City Seks dla opornych Serce ze szkła. Musical Zen Simona K. Wołająca na puszczy Siostrzeństwo / Sisterhood Słoneczni chłopcy Smok! Smok! - spektakl na dziedzińcu Zamku Królewskiego na Wawelu SPA, czyli Salon Ponętnych Alternatyw Spóźnione odwiedziny Sylwester w Krakowie: Ludzie inteligentni Szczeliny istnienia SZYMBORSKA. KROPKI, PRZECINKI, PAPIEROSY SZYMBORSKA. KROPKI, PRZECINKI, PAPIEROSY SZYMBORSKA. KROPKI, PRZECINKI, PAPIEROSY / spektakl w Warszawie Testosteron Turnus mija, a ja niczyja Tydzień, nie dłużej TYSIĄC NOCY I JEDNA. Szeherezada 1979 WĘDRÓWKA NABU Wesele Wieczorek pożegnalny Wielki Gatsby Wstyd – komedia „Teściowie” w wersji teatralnej Wydarzenie zewnętrzne "BARABUUM" Wydarzenie zewnętrzne "Boeing Boeing" Wydarzenie zewnętrzne "Damski biznes" Wydarzenie zewnętrzne "Inteligenci" Wydarzenie zewnętrzne "Kim jest pan Schmitt?" Wydarzenie zewnętrzne "Kwartet" Wydarzenie zewnętrzne "Między łóżkami" Wydarzenie zewnętrzne "Optymiści czyli nasi w Egipcie" Wydarzenie zewnętrzne "Prywatna klinika" Wydarzenie zewnętrzne "Scenariusz dla trzech aktorów" WYDARZENIE ZEWNĘTRZNE "SZALONE NOŻYCZKI" Wydarzenie zewnętrzne "Wąsik - Jak się (nie) golić przed wizytą teścia" Wydarzenie zewnętrzne: "Ślub doskonały: I że Cię nie opuszczę aż do śmiechu" Zamknięci w Teatrze Zimowla Znachor Znachor żONa