EN
Stanisław Wyspiański, "Autoportret", 1902

KONCERT WOLNOŚCI
"WYSPIAŃSKI. KONCERT"

Zobacz wszystkich
  • Teatr im. Juliusza Słowackiego - Duża Scena
  • Premiera: 19.10.2018
  • Zespół muzyczny w składzie: Małgorzata Sopel, Teresa Rusek, Elżbieta Zarębska, Grzegorz Bąk, Karol Kędzior, Jarosław Murzyn, Michał Peiker, Dawid Sulej Rudnicki, Jakub Sztencel. W spektaklu wykorzystano muzykę ludową.

19 października br. pierwsza premiera sezonu, otwarcie z Mistrzem S. Wyspiańskim i wybranymi fragmentami z jego utworów, m.in. „Weselem”, „Wyzwoleniem”, „Akropolis”, „Powrotem Odysa” i „Studium o Hamlecie” w oprawie muzycznej Stanisława Radwana, Zygmunta Koniecznego i Dawida Suleja Rudnickiego, na podstawie scenariusza Ewy Kaim i Włodzimierza Szturca, w reżyserii Ewy Kaim.

W koncercie wykorzystano utwory Wojciecha Kilara. 

Koncert organizowany jest w związku z 100-leciem odzyskania niepodległości przez Polskę oraz jubileuszem 125-lecia teatru w ramach programu „Małopolska. Moja Wolność”.

Mały Staś zabierze nas w podróż po brzmieniach i obrazach dramatycznych Wyspiańskiego. Dziecięca wyobraźnia otworzy przed nami świat wyobraźni dojrzałego już autora. Wydobędzie tony mocne, społecznie zaangażowane, jak i te głęboko intymne.

Każdy Koncert poprzedzi prezentacja kurtyny Wyspiańskiego, która została namalowana przez zespół pod kierunkiem Tadeusza Bystrzaka. Fundatorem kurtyny jest Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego.

 

Patronat Honorowy Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy.

Czytaj wszystko

"Małopolska. Moja Wolność" to całoroczny program Województwa Małopolskiego związany z 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości.

To działania dla nas i naszych sąsiadów: radosne, twórcze, angażujące, odkrywcze i solidarne świętowanie wolności, które inspiruje, buduje wspólnotę i budzi dumę, ponieważ kochamy i rozumiemy wolność, czerpiąc z przeszłości dla przyszłości.