EN

Arszenik i stare koronki

Autor: Joseph Kesselring

Reżyseria: Krzysztof Babicki

Spektakl - Teatr im. Juliusza Słowackiego - Duża Scena

Jeśli bawią Was świetnie skrojone czarne komedie w stylu Agathy Christie, jeśli chcecie w teatrze śmiać się do rozpuku, a już za chwilę zamierać z przerażenia – ten spektakl jest specjalnie dla Was!

Casa Valentina

Spektakl - Teatr im. Juliusza Słowackiego - Duża Scena

Zabawna i momentami zdumiewająca opowieść o  kilku gentelmanach, w których drzemie… kobieca dusza!

Cezary Żak, Witold Dębicki czy Piotr Machalica w kobiecych ciuchach, w butach na obcasie wywołują kaskady śmiechu wśród publiczności! Bo też nie można się oprzeć ich urokowi, gdy zgrabnie i pełni wdzięku (kobiecego) zaczynają na scenie śpiewać i tańczyć!

Chory z urojenia LIVE

Autor: Molier

Reżyseria: Giovanni Pampiglione

Spektakl - Teatr im. Juliusza Słowackiego - Duża Scena

Uwielbiany przez widzów, zagrany już ponad 400 razy, nieschodzący z afisza od ponad 16 lat CHORY Z UROJENIA – tym razem na żywo w TVP. Będzie częścią tego specjalnego wieczoru. Śmiejcie się z nami, bawcie się z nami, wzruszajcie się z nami! Niech energia tego wydarzenia pójdzie z pośrednictwem kamer na całą Polskę.

Zanurzmy się razem w niezwykle efektowny, mocno muzyczny i rzadko dziś spotykany świat komedii dell’arte. Świat, w którym wszyscy są „chorzy”, tuszując w ten sposób swój smutek, czy swoją samotność. Punktujmy razem tak śmieszną i jednocześnie smutną ludzką głupotę, zacofanie, obłudę i podłość. Śledźmy przygody molierowskiego Argana, granego brawuro przez jednego z najpopularniejszych polskich aktorów – Andrzeja Grabowskiego.

Przygotowaliśmy na to wydarzenie specjalne atrakcje. Przybywajcie!

 

Czarnoksiężnik z krainy Oz

Autor: Lyman Frank Baum

Scenariusz, reżyseria i teksty piosenek: Jarosław Kilian

Spektakl - Teatr im. Juliusza Słowackiego - Duża Scena

Opowieść o niezwykłych przygodach Dorotki i jej przyjaciół w tajemniczej krainie Oz porównywana jest z największymi hitami współczesnej literatury fantasy.

Dom dźwięku

Reżyseria i muzyka: Wojtek Blecharz

Spektakl - Scena MOS - Scena MOS

wersja angielska >
Spektakl z napisami w języku angielskim.

Kochasz muzykę? Chcesz nie tylko jej słuchać, ale też współtworzyć? Zagrać na specjalnie skonstruowanych, pięknie brzmiących, a jednocześnie prostych w obsłudze instrumentach? Przybądź do Domu Dźwięku!

In Dreams Begin Responsibilities

Autor: Delmore Schwartz

Reżyseria: Magda Szpecht

Spektakl - Scena MOS - Scena MOS

wersja angielska >

In Dreams… to niezwykłe teatralne doświadczenie. To spektakl rozpisany na czwórkę aktorów, muzyków i widzów swobodnie przemieszczających się w przestrzeni.

Inwazja

Autor: Piotr Rowicki

Spektakl - Statek Nimfa na Wiśle

wersja angielska >

Zapraszamy na niepowtarzalny rejs statkiem Nimfa po Wiśle! Czeka na Państwa wiele atrakcji! Unikalny klimat, muzyka, alkohol… oraz grupa przyjaciół spod Liverpoolu, która w ten wyjątkowy sposób chce uczcić wieczór kawalerski swojego przyjaciela – Terry’ego. Płyńmy razem!

Jakoś to będzie. Spektakl o robotach

Reżyseria: Jan Hussakowski

Spektakl - Teatr im. Juliusza Słowackiego - Dom Machin (Scena Miniatura)

wersja angielska >

Naszym zadaniem jest ujawnienie światu pięknej i słusznej idei. Zapomnijcie o problemach, konfliktach i światach jakie znacie - one za chwilę znikną.

Labirynt zwany Wyspiański

Spektakl - Scena MOS - Scena MOS

wersja angielska >

To niepowtarzalna okazja zagubienia się lub odnalezienia w labiryncie  teatralnym w przestrzeni Sceny MOS, mieszczącej się przy ulicy Rajskiej 12. Kilkugodzinny escape room, w którym zetkniemy się z wyobraźnią Wyspiańskiego odczytanego głównie przez kobiety.

Magdalena Miklasz, Małgorzata Warsicka z dramaturżką Sandrą Szwarc, Ewa Rucińska, Joanna Zdrada, Renata Piotrowska-Auffret i Radosław Stępień. Splot tematów i energii: muzycznością „Legendy” Wyspiańskiego zajmie się Małgorzata Warsicka z Sandrą Szwarc (foyer w budynku głównym Teatru), wrażliwość Wyspiańskiego na sprawy kobiece pokaże Joanna Zdrada w „Wyzwalaniu kobiecości czyli Wyspiańskiego legenda o Wandzie i jej siostrach”, o tym kim jest współczesny Konrad z „Wyzwolenia” postara się opowiedzieć Ewa Rucińska, a jedyny w gronie pań reżyser, Radosław Stępień, poszuka dylematów dzisiejszego młodego Hamleta. 

Minia Tour. Świąteczna podróż

Spektakl - Teatr im. Juliusza Słowackiego - Dom Machin (Scena Miniatura)

Piosenka jest dobra na wszystko – mówił Jeremi Przybora, albo „nie zapomnisz mnie, piosenka Ci nie da zapomnieć i tęsknić już będziesz ogromnie co noc, co dzień”.

Chcemy Państwa przenieść w świat nierealny a równocześnie wzruszający, romantyczny, zabawny – a wszystko za sprawą piosenek i muzyki, która przecież otacza nas od narodzin, aż po grób. Zapraszamy muzyczną podróż po świecie! Podróż – jak pory roku – zmienną, dostosowującą się repertuarem do zewnętrznej aury i wewnętrznego nastroju. W końcu, jak mawiał Piotr Skrzynecki: jak się sami nie zabawimy, to nas nikt nie zabawi.